kadınlar için örgü kafe açıldı

type='html'>Artık kadınların bir araya gelip örgü hakkında öğrenecekleri ve aralarında bilmediklerini paylaşacakları bir kafe var. Örgü kafe açıldı.
Sirer Pasajı’nda faaliyet gösteren Karahan Orlonculuk, müşterilerinin yoğun ilgisi üzerine “Örgü Cafe” ismini verdiği bir kafe açtı.
Emin Karahan ve Sebahattin Varol adlı ortakların açtığı kafede, el sanatları eğitmeni Kamuran Süne, çok sayıda kadına örgü örmeyi öğretiyor.
Kafe işletmecisi Gülay Soğukpınar, ev kadınlarının yoğun talebi üzerine örgü kafeyi açtıklarını belirtti.
Soğukpınar, örgü kafede ücretsiz örgü örme kursu da verdiklerini belirterek, bu kursa ilk defa örgü öğrenmek için gelen kadınların yanı sıra aralarında model çıkarmak ve örgüsünü geliştirmek isteyen kadınların da geldiğini söyledi.
Kadınların aile bütçesine katkıda bulunmalarını istediklerini ifade eden Soğukpınar, açtıkları reyonlarda kadınların yaptıkları çalışmaları satışa sunma imkanı bulduklarını belirtti.
Sivaslı kadınları kafelerine davet eden Soğukpınar, “Sivas kış memleketi. Yoğun kış olduğu için kadınlarımız evden dışarı çıkamıyorlardı. Şimdi boş vakitlerini geçirecek bir mekanları oldu. Kadınlarımız burada çok rahat olduklarını belirtiyorlar. Bu kurs sayesinde ev kadınları, boş zamanlarını değerlendirip, aile ekonomisine de katkıda bulunuyorlar” dedi.
Kursa katılan kadınlar ise burada zamanlarını daha iyi değerlendirdiklerini belirterek, farklı ortamda vakit geçirerek aile ekonomisine de katkıda bulunduklarını kaydettiler.
Kafede kadınlarla birlikte örgü ören iş yeri ortaklarından Emin Karahan da kendisini örgü örerken gören kadınların şaşırdığını belirterek, 5 yıldır örgü ördüğünü kaydetti.
Karahan, kadınların kafeye gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını belirterek, kendisinin de kadınlara örgü teknikleri konusunda bilgi verdiğini söyledi.

0 yorum:

rapor


Genel Genel